FW-10-04-L-D-410-150
FW-10-04-L-D-410-150
Part Number
FW-10-04-L-D-410-150
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-10-04-L-D-410-150.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.650" (16.510mm)
    Length - Stack Height0.410" (10.414mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)