FW-10-04-L-D-380-125
FW-10-04-L-D-380-125
Part Number
FW-10-04-L-D-380-125
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-10-04-L-D-380-125.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.595" (15.113mm)
    Length - Stack Height0.380" (9.652mm)
    Length - Post (Mating)0.125" (3.175mm)