FW-10-04-L-D-258-130
FW-10-04-L-D-258-130
Part Number
FW-10-04-L-D-258-130
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-10-04-L-D-258-130.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.478" (12.141mm)
    Length - Stack Height0.258" (6.553mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)