FW-10-04-L-D-200-135
FW-10-04-L-D-200-135
Part Number
FW-10-04-L-D-200-135
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-10-04-L-D-200-135.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.425" (10.800mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.135" (3.429mm)