FW-10-03-LM-D-150-071
FW-10-03-LM-D-150-071
Part Number
FW-10-03-LM-D-150-071
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-LM-D-150-071.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.221" (5.613mm)
    Length - Stack Height0.150" (3.810mm)
    Length - Post (Mating)0.071" (1.803mm)