FW-10-03-L-D-300-075
FW-10-03-L-D-300-075
Part Number
FW-10-03-L-D-300-075
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-300-075.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.375" (9.525mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)