FW-10-03-L-D-288-065
FW-10-03-L-D-288-065
Part Number
FW-10-03-L-D-288-065
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-288-065.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.353" (8.966mm)
    Length - Stack Height0.288" (7.315mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)