FW-10-03-L-D-267-085
FW-10-03-L-D-267-085
Part Number
FW-10-03-L-D-267-085
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-267-085.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.352" (8.941mm)
    Length - Stack Height0.267" (6.782mm)
    Length - Post (Mating)0.085" (2.159mm)