FW-10-03-L-D-260-140
FW-10-03-L-D-260-140
Part Number
FW-10-03-L-D-260-140
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-260-140.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.260" (6.604mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)