FW-10-03-L-D-250-124
FW-10-03-L-D-250-124
Part Number
FW-10-03-L-D-250-124
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-250-124.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.374" (9.500mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.124" (3.150mm)