FW-10-03-L-D-233-165
FW-10-03-L-D-233-165
Part Number
FW-10-03-L-D-233-165
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-233-165.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.398" (10.109mm)
    Length - Stack Height0.233" (5.918mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)