FW-10-03-L-D-230-080
FW-10-03-L-D-230-080
Part Number
FW-10-03-L-D-230-080
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-230-080.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.310" (7.874mm)
    Length - Stack Height0.230" (5.842mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)