FW-10-03-L-D-228-172
FW-10-03-L-D-228-172
Part Number
FW-10-03-L-D-228-172
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-228-172.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.228" (5.791mm)
    Length - Post (Mating)0.172" (4.369mm)