FW-10-03-L-D-220-100
FW-10-03-L-D-220-100
Part Number
FW-10-03-L-D-220-100
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-220-100.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.320" (8.128mm)
    Length - Stack Height0.220" (5.588mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)