FW-10-03-L-D-215-145
FW-10-03-L-D-215-145
Part Number
FW-10-03-L-D-215-145
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-215-145.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.360" (9.144mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.145" (3.683mm)