FW-10-03-L-D-200-170
FW-10-03-L-D-200-170
Part Number
FW-10-03-L-D-200-170
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-200-170.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.370" (9.400mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)