FW-10-03-L-D-195-120
FW-10-03-L-D-195-120
Part Number
FW-10-03-L-D-195-120
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-195-120.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.315" (8.000mm)
    Length - Stack Height0.195" (4.953mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)