FW-10-03-L-D-190-192
FW-10-03-L-D-190-192
Part Number
FW-10-03-L-D-190-192
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-190-192.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.382" (9.703mm)
    Length - Stack Height0.190" (4.826mm)
    Length - Post (Mating)0.192" (4.877mm)