FW-10-03-L-D-180-155
FW-10-03-L-D-180-155
Part Number
FW-10-03-L-D-180-155
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-180-155.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.335" (8.509mm)
    Length - Stack Height0.180" (4.572mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)