FW-10-03-L-D-170-110
FW-10-03-L-D-170-110
Part Number
FW-10-03-L-D-170-110
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-170-110.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.280" (7.112mm)
    Length - Stack Height0.170" (4.318mm)
    Length - Post (Mating)0.110" (2.794mm)