FW-10-03-L-D-156-156
FW-10-03-L-D-156-156
Part Number
FW-10-03-L-D-156-156
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-156-156.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.312" (7.925mm)
    Length - Stack Height0.156" (3.962mm)
    Length - Post (Mating)0.156" (3.962mm)