FW-10-03-L-D-149-065
FW-10-03-L-D-149-065
Part Number
FW-10-03-L-D-149-065
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-149-065.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.214" (5.436mm)
    Length - Stack Height0.149" (3.785mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)