FW-10-03-L-D-140-142
FW-10-03-L-D-140-142
Part Number
FW-10-03-L-D-140-142
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-140-142.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.282" (7.163mm)
    Length - Stack Height0.140" (3.556mm)
    Length - Post (Mating)0.142" (3.607mm)