FW-10-03-L-D-085-200
FW-10-03-L-D-085-200
Part Number
FW-10-03-L-D-085-200
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-085-200.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.285" (7.239mm)
    Length - Stack Height0.085" (2.159mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)