FW-10-03-L-D-085-090
FW-10-03-L-D-085-090
Part Number
FW-10-03-L-D-085-090
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-L-D-085-090.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.175" (4.445mm)
    Length - Stack Height0.085" (2.159mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)