FW-10-03-F-D-305-088-P
FW-10-03-F-D-305-088-P
Part Number
FW-10-03-F-D-305-088-P
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-F-D-305-088-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.393" (9.982mm)
    Length - Stack Height0.305" (7.747mm)
    Length - Post (Mating)0.088" (2.235mm)