FW-10-03-F-D-279-090-A
FW-10-03-F-D-279-090-A
Part Number
FW-10-03-F-D-279-090-A
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-F-D-279-090-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.369" (9.373mm)
    Length - Stack Height0.279" (7.087mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)