FW-10-03-F-D-238-119-A
FW-10-03-F-D-238-119-A
Part Number
FW-10-03-F-D-238-119-A
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-F-D-238-119-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.357" (9.068mm)
    Length - Stack Height0.238" (6.045mm)
    Length - Post (Mating)0.119" (3.023mm)