FW-10-03-F-D-230-120-P
FW-10-03-F-D-230-120-P
Part Number
FW-10-03-F-D-230-120-P
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-10-03-F-D-230-120-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.350" (8.890mm)
    Length - Stack Height0.230" (5.842mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)