FW-10-02-L-D-445-150
FW-10-02-L-D-445-150
Part Number
FW-10-02-L-D-445-150
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-10-02-L-D-445-150.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.075" (1.905mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.670" (17.018mm)
    Length - Stack Height0.445" (11.303mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)