FW-10-02-G-D-354-107
FW-10-02-G-D-354-107
Part Number
FW-10-02-G-D-354-107
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-10-02-G-D-354-107.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.075" (1.905mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.536" (13.614mm)
    Length - Stack Height0.354" (8.992mm)
    Length - Post (Mating)0.107" (2.718mm)