FW-10-01-L-D-642-110
FW-10-01-L-D-642-110
Part Number
FW-10-01-L-D-642-110
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-10-01-L-D-642-110.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.045" (1.143mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.797" (20.244mm)
    Length - Stack Height0.642" (16.307mm)
    Length - Post (Mating)0.110" (2.794mm)