FW-09-05-L-D-485-138
FW-09-05-L-D-485-138
Part Number
FW-09-05-L-D-485-138
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-L-D-485-138.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.623" (15.824mm)
    Length - Stack Height0.485" (12.319mm)
    Length - Post (Mating)0.138" (3.505mm)