FW-09-05-L-D-460-165
FW-09-05-L-D-460-165
Part Number
FW-09-05-L-D-460-165
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-L-D-460-165.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.625" (15.875mm)
    Length - Stack Height0.460" (11.684mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)