FW-09-05-L-D-400-180
FW-09-05-L-D-400-180
Part Number
FW-09-05-L-D-400-180
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-L-D-400-180.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.580" (14.732mm)
    Length - Stack Height0.400" (10.160mm)
    Length - Post (Mating)0.180" (4.572mm)