FW-09-05-L-D-340-180
FW-09-05-L-D-340-180
Part Number
FW-09-05-L-D-340-180
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-L-D-340-180.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.520" (13.208mm)
    Length - Stack Height0.340" (8.636mm)
    Length - Post (Mating)0.180" (4.572mm)