FW-09-05-L-D-305-120
FW-09-05-L-D-305-120
Part Number
FW-09-05-L-D-305-120
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-L-D-305-120.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.425" (10.800mm)
    Length - Stack Height0.305" (7.747mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)