FW-09-05-L-D-295-160-A-P-TR
FW-09-05-L-D-295-160-A-P-TR
Part Number
FW-09-05-L-D-295-160-A-P-TR
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-L-D-295-160-A-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.455" (11.557mm)
    Length - Stack Height0.295" (7.493mm)
    Length - Post (Mating)0.160" (4.064mm)