FW-09-05-G-D-275-175-A-P-TR
FW-09-05-G-D-275-175-A-P-TR
Part Number
FW-09-05-G-D-275-175-A-P-TR
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-G-D-275-175-A-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.450" (11.430mm)
    Length - Stack Height0.275" (6.985mm)
    Length - Post (Mating)0.175" (4.445mm)