FW-09-05-F-D-590-065-P
FW-09-05-F-D-590-065-P
Part Number
FW-09-05-F-D-590-065-P
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-F-D-590-065-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.655" (16.637mm)
    Length - Stack Height0.590" (14.986mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)