FW-09-05-F-D-580-090-A
FW-09-05-F-D-580-090-A
Part Number
FW-09-05-F-D-580-090-A
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-F-D-580-090-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.670" (17.018mm)
    Length - Stack Height0.580" (14.732mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)