FW-09-05-F-D-569-075-A
FW-09-05-F-D-569-075-A
Part Number
FW-09-05-F-D-569-075-A
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-F-D-569-075-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.644" (16.358mm)
    Length - Stack Height0.569" (14.453mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)