FW-09-05-F-D-535-100-A
FW-09-05-F-D-535-100-A
Part Number
FW-09-05-F-D-535-100-A
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-05-F-D-535-100-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.635" (16.129mm)
    Length - Stack Height0.535" (13.589mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)