FW-09-03-G-D-250-150
FW-09-03-G-D-250-150
Part Number
FW-09-03-G-D-250-150
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-03-G-D-250-150.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)