FW-09-03-G-D-200-125
FW-09-03-G-D-200-125
Part Number
FW-09-03-G-D-200-125
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-03-G-D-200-125.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.325" (8.255mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.125" (3.175mm)