FW-09-03-G-D-163-090
FW-09-03-G-D-163-090
Part Number
FW-09-03-G-D-163-090
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-03-G-D-163-090.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.253" (6.426mm)
    Length - Stack Height0.163" (4.140mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)