FW-09-03-G-D-125-140
FW-09-03-G-D-125-140
Part Number
FW-09-03-G-D-125-140
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-03-G-D-125-140.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.265" (6.731mm)
    Length - Stack Height0.125" (3.175mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)