FW-09-03-F-D-220-065-ES-A-P-TR
FW-09-03-F-D-220-065-ES-A-P-TR
Part Number
FW-09-03-F-D-220-065-ES-A-P-TR
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-09-03-F-D-220-065-ES-A-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.285" (7.239mm)
    Length - Stack Height0.220" (5.588mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)