FW-09-02-G-D-200-080
FW-09-02-G-D-200-080
Part Number
FW-09-02-G-D-200-080
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-09-02-G-D-200-080.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.075" (1.905mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.355" (9.017mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)