FW-08-05-G-D-340-150-A-P-TR
FW-08-05-G-D-340-150-A-P-TR
Part Number
FW-08-05-G-D-340-150-A-P-TR
Description
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-08-05-G-D-340-150-A-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions16
    Length - Overall Pin0.490" (12.446mm)
    Length - Stack Height0.340" (8.636mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)